MF20P / MF30
Metal Material Fiber Portable Mini Laser Marking Machine

| Marking area(mm): | 100x100 / 200*200 |
| Laser Power: | 20W / 30W |
| Laser source lifetime: | ﹥100,000 hours |
| Marking speed: | ≤7000 mm/s |
| Data transfer mode: | USB flash disk |
| Support file: | AI,PLT,DXF,BMP,DST, etc |
| Compatible Software: | CorelDraw , AutoCAD , Photoshop |
| Cooling method: | Air Cooling |
| Marking linear width: | 0.01-0.1 mm |
| Marking depth: | <1mm(depending on the material) |
| Power supply: | AC 220V±10%, 50 / 60Hz 10AMax |
| working Environment: | Temperature:0~35℃. Humidity:5~85%(No condensate water) |

High speed digital scanning galvanometer system Lens from Singapore
It adopt the imported high-speed galvanometer 1064nm f=254mm,highest light transmission,
scanning head,greatly reduced the time delay and make sure no power reduction.
improved the marking speed.?

Up-down controller and clear Ruler, Convenient and custom installation working tabel
easy to adjust the up-down system to find correct focus distance
Fiber laser marking machine can make which materials?
Mobile phone keypads / nonopaque-plastic keypads / electronic components / integrated circuits (IC) / electrical appliances / communication products / sanitary wares / tool accessories / cutters / watches / glasses / jewelry / auto parts / boxes / bags / clasps / cookers / stainless steel products, etc
Application Industry:
Sanitary ware, food packaging, tobacco marking, beer marking, drinks marking, pharmaceutical packaging,
medical devices, eyeglasses and clocks, auto spare parts, plastic sheet materials, electronic hardware

